
До почетка пролећног дела првенства остало је три недеље, а екипа ФК Железничар улази у последњу фазу зимских припрема. У досадашњем току рада одиграно је пет контролних утакмица и остварено исто толико победа, што представља снажан подстрек пред наставак сезоне.
Говорећи о досадашњем току припрема, стабилности играчког кадра и процесу уклапања новајлија у постојећи систем, шеф стручног штаба Владимир Ливаја нагласио је да је задовољан динамиком рада и односом екипе према обавезама.
„Припремни период се одвија по плану, задовољан сам. Добро тренирамо, сем ситних повреда и прехлада нема већих проблема. Костур екипе је остао исти, али потребно је време да се новајлије адаптирају. До почетка првенства остале су нам још три утакмице и треба спремни да дочекамо прво коло. Надам се да ћемо достићи жељени ниво форме и уиграности. Сви одлично раде и до првог кола остаје да се више бавимо детаљима у игри“, поручио је Ливаја.
Капитен Славољуб Ђокић, који је у досадашњем делу припрема постигао шест погодака и предводио екипу на терену, осврнуо се на атмосферу у тиму и конкуренцију која додатно подиже ниво рада.
„Припреме теку добро. Први утисак који сам имао на самом почетку испоставио се као тачан, момци раде јако добро, енергија на тренингу је на много већем нивоу, што се одражава и на утакмицама. Још смо у фази проналажења добитне комбинације за првенство, што свима даје додатни мотив да се изборе за своје место јер је конкуренција заиста јака.“
Осврнувши се на сопствени учинак и резултате у контролним мечевима, капитен је истакао да су голове и победе добродошли, али да прави изазови тек следе.
„За сада сам постигао шест голова, на последњем мечу са Звездаром и хет-трик, али све је то мање важно јер су припреме једно, а првенство нешто сасвим друго. Увек радује када постигнеш гол и када се победи, па макар то било и на тренингу или пријатељској утакмици. Чекају нас још две јаке провере и финале Купа јесењих шампиона. Последње недеље припрема биће напорне, али верујем да ћемо избрусити форму за прво коло и бити потпуно спремни за све што нас очекује.“
До почетка другог дела првенства екипа ће одиграти још три контролне утакмице, након чега следи наставак шампионата у којем је јасан циљ, пласман у Прву лигу Србије.
